Menu
Facebook
rozšírené vyhľadávanie
Obec Suchá nad Parnou

6. kolo testovania Covid za nami + príhovor starostu obce

6. kolo testovania Covid za nami 1

V sobotu 20.2.2021 sa u nás uskutočnilo 6. plošné testovanie na výskyt Covid19. Prišlo sa otestovať 1680 ľudí, z toho pozitívni boli 3 občania, z našej obce 1, miera pozitivity bola 0,18 %.

Je to už piaty víkend po sebe, kedy viacerí dobrovoľníci ako aj všetci zamestnanci obecného úradu venovali svoj voľný čas na zabezpečenie tejto akcie.

Na testovanie majú ľudia rôzne názory, často plné emócií, robíme to však preto, aby mali ľudia z našej obce a okolia možnosť sa otestovať, či už potrebujú certifikát pre zamestnávateľa alebo pre vlastnú potrebu. Faktom je, že od jesene roka 2020 naša obec otestovala počas všetkých testovacích kôl 11 270 ľudí a zachytili sme 110 pozitívnych ľudí, k tomu ďalších pozitívnych, ktorí boli s nimi v kontakte.

Každé kolo testovania organizujeme s dôrazom na zabezpečenie bezpečnosti všetkých zúčastnených a plynulosť chodu bez čakania. Popritom sa snažíme testovanie zabezpečovať materiálne aj personálne tak, aby bola prevádzka nášho MOM (mobilného odberového miesta) efektívna.

Finančné prostriedky, ktoré sa nám popritom podarí ušetriť, sa snažíme investovať späť do boja s koronavírusom.

Na prevádzku MOM je potrebné zabezpečovať množstvo vecí, aby sa všetci mohli cítiť bezpečne a komfortne. Postupne zlepšujeme aj technické zabezpečenie – nakúpili sme automatické dávkovače dezinfekcie na vstupe aj výstupe každého odberného miesta, germicídne žiariče do miestnosti s čakajúcimi. Automatické dávkovače sme nakúpili aj pre našu základnú školu a pre materskú školu.

Snažíme sa podporiť našich obyvateľov v boji s koronavírusom - počas testovania sme každému dali FFP2 respirátor, pre dôchodcov budeme v najbližších dňoch distribuovať zdravotné balíčky s vitamínmi a FFP2 respirátormi.

Verím, že ak bude potrebné organizovať ďalšie kolá testovania, tak to spolu zvládneme a nájdeme v sebe energiu na ich zabezpečenie. Všetkým zúčastneným veľmi pekne ďakujem, ďakujem našim rodinám za trpezlivosť a toleranciu.

Pre nás všetkých je toto veľmi náročné obdobie, snažme sa prosím dodržiavať aktuálne nariadenia a nepodceňovať situáciu. Prajem všetkým potrebnú energiu, aby sme to všetko zvládli, všetkým želám pevné zdravie.

 

Martin Glončák
starosta obce
Dátum vloženia: 21. 2. 2021 20:47
Dátum poslednej aktualizácie: 15. 3. 2021 12:53
Autor: JUDr. Marcela Šúbertová

Fotogaléria

Náhodný výber z galérie

Plán zvozu odpadu

1

Suchofskí hlásnik

k

Územný plán obce

up

Náučné chodníky

ch

Virtuálny cintorín

c

Podrobná mapa obce

mobec

Kronika obce

s

Aerovideo obce

aerovieo

Kniha o obci

kniha

Smútočné oznámenia

23.2.2024 Šimon Cibira

5.2.2024 Milan Remža

24.1.2024 Marián Babiak

23.1.2024 Ján Vavro


Mapa autobusových liniek

a

Verejné obstarávanie

s

Sme členom

ZMO JBZMOS

MPTrnava Tourism

ZOMOTMalokarpatská vínna cesta

ZMOMRČlovek človeku

Mobilná aplikácia

logo

Google play
App store

SMS info

SMS info

Sledujte nás

Facebook - Obec Suchá nad Parnou