Facebook
rozšírené vyhľadávanie
Obec Suchá nad Parnou
Suchá nad Parnou

V sobotu budú v našej obci cyklistické preteky - 5.6.2021

V sobotu budú v našej obci cyklistické preteky - 5.6.2021 1

Slovenský pohár mužov a juniorov na ceste bude prvý júnový víkend pokračovať v okolí Trnavy etapovými pretekmi „TRNAVA Tour.“ V sobotu 5.6.2021 bude prebiehať aj v našej obci.

Po minuloročnej prestávke kvôli svetovej pandémii sa už tento víkend budú konať jediné domáce etapové preteky pre spojenú kategóriu mužov a juniorov. Mladí jazdci si môžu otestovať sily v balíku skúsených jazdcov. Cyklisti sa počas víkendu 5. - 6.6.2021 popasujú s troma etapami. Preteky odštartujú tradičným „suchovským“ okruhom v sobotu o 11:00 hodine. Trať povedie zo Suchej nad Parnou, cez Košolnú, Dlhú, Dolných Orešan, Horných Orešan naspäť do Suchej nad Parnou. Okruh absolvujú celkovo päťkrát, spolu 115 kilometrov. Predpokladaný príchod do cieľa je o 13:30 hodine. Poobede od 17:00 ich čaká boj proti chronometru so štartom a cieľom neďaleko priemyselného areálu vo Voderadoch. Ešte predtým si na danej trati otestujú svoje časovkárske tempo mládežnícke kategórie cyklistov.

V nedeľu sú na programe „červenokamenské“ okruhy so štartom a cieľom v Dubovej pri Modre. Z Dubovej zamieri pelotón smerom na Pílu, hrad Červený Kameň, odtiaľ sa spustí na Častú, Štefanovú, Budmerice, Modra – Kráľová a naspäť do Dubovej. Celkovo tento okruh absolvujú cyklisti päťkrát, spolu 125 kilometrov. Predpokladaný príjazd pretekárov do cieľa bude medzi 13:30 – 14:00 hodinou.

„Kvôli aktuálnej situácii a stále pretrvávajúcim komplikáciám cestovania naprieč krajinami Európy, bude tentokrát pelotón zložený z domácich jazdcov. Nebude chýbať slovenský kontinentálny celok Dukla Banská Bystrica, U23 a juniorské zostavy Slávie Trenčín, CK Spartak Tlmače, CK Dukla Bratislava či CKM Poprad. Vzhľadom na blížiaci sa termín majstrovstiev SR v cestnej cyklistike to mnohí využívajú ako ladenie formy pred jedným z vrcholov sezóny.  Premávka na daných tratiach bude zjednosmernená. Ďakujeme všetkým za zvýšenú opatrnosť na cestách a rešpektovanie pokynov usporiadateľov,“ povedal Bohuslav Kujovič, riaditeľ pretekov.

Fanúšikovia môžu prísť povzbudiť svojich favoritov kdekoľvek k trati. V priestoroch štartu/ cieľa prosíme dodržiavať protipandemické opatrenia (rúško, odstupy, ruky)

p

Dátum vloženia: 4. 6. 2021 9:03
Dátum poslednej aktualizácie: 4. 6. 2021 9:09
Autor: správca webu

Fotogaléria

Náhodný výber z galérie

Odvoz odpadu 2021

o

Územný plán obce

up

Náučný chodník

ch

Mapa autobusových liniek

a

Podrobná mapa obce

mobec

Aerovideo obce

aerovieo

Kniha o obci

kniha

Sme členom

ZMO JBZMOS

MPTrnava Tourism

ZOMOTMalokarpatská vínna cesta

ZMOMRČlovek človeku

Smútočné oznámenia


Mobilná aplikácia

logo

Google play
App store

SMS info

SMS info

Sledujte nás

Facebook - Obec Suchá nad Parnou