Facebook
rozšírené vyhľadávanie
Obec Suchá nad Parnou
Suchá nad Parnou

75.výročie ukončenia II.svetovej vojny – 8.5.2020

75.výročie ukončenia II.svetovej vojny – 8.5.2020

Dnes uplynulo 75 rokov od ukončenia II. svetovej vojny. Tento významný štátny sviatok sme si v našej obci uctili pietnou spomienkou pri pomníku padlých na námestí. Vzhľadom na obmedzenia zhromažďovať sa na verejnosti, prebehla veľmi skromne.

 

"Mier nie je absenciou vojny. Mier je cnosťou, dôverou, spravodlivosťou."

Baruch Spinoza

 

8.mája 2020 si pripomíname 75. výročie ukončenia II. svetovej vojny. Naša obec aj v tejto mimoriadnej situácii nezabúda na udalosti spred 75 rokov. Pripomenuli sme si ich položením kytice a zapálením sviečok pri Pomníku padlých na námestí v obci. Deň víťazstva nad fašizmom – ukončenie II. svetovej vojny je hlavne spomienkou na všetkých tých, ktorí položili svoje životy za nás. Našou povinnosťou je nezabúdať na hrdinov a s úctou na nich spomínať. Nezabúdajme na ich utrpenie, bojujme zdravým rozumom za udržanie mieru, vedomí si svojej skutočnej sily len pri zachovaní podstaty a skutočných hodnôt, ktoré nech naplnia naše zmýšľanie a náš život.

 

"Ešte nikdy neexistovala dobrá vojna a zlý mier."

                                                                  Benjamin Franklin

 

Starosta obce so zamestnancami obecného úradu a
Zväz protifašistických bojovníkov

Prílohy

pietna spomienka 75. výročie ukončenie 2. sv. vojny

VID_20200507_175057.mp4
Typ súboru: MP4, Velkosť: 23,54 MB
Dátum vloženia: 8. 5. 2020 10:55
Dátum poslednej aktualizácie: 15. 3. 2021 13:09
Autor:

Fotogaléria

Náhodný výber z galérie

Odvoz odpadu 2021

o

Územný plán obce

up

Náučný chodník

ch

Mapa autobusových liniek

a

Podrobná mapa obce

mobec

Aerovideo obce

aerovieo

Kniha o obci

kniha

Sme členom

ZMO JBZMOS

MPTrnava Tourism

ZOMOTMalokarpatská vínna cesta

ZMOMRČlovek človeku

Smútočné oznámenia


Mobilná aplikácia

logo

Google play
App store

SMS info

SMS info

Sledujte nás

Facebook - Obec Suchá nad Parnou